У КИЄВІ ПРОЙШОВ ФОРУМ «АВТОДОРЕКСПО 2018»

Із 7 до 9 листопада в Києві проходив 16-й Міжнародний форум «АВТОДОРЕКСПО», який складався із виставки та конференції, присвячених будівництву доріг і мостів. Як головний захід у своїй тематиці, Форум став віддзеркаленням стану галузі загалом і продемонстрував відчутний зріст за всіма показниками.

Цієї осені Міжнародний форум з будівництва, експлуатації та проектування доріг і мостів «АВТОДОРЕКСПО» відбувся уже в 16-й раз. Він став наймасштабнішим за останні 5 років. Так, кількість учасників, які представили свої рішення на виставці, зросла на 22 % і досягла цифри у 82 компанії. При цьому збільшилася й частка іноземних експонентів, які виявили інтерес до українського ринку. В цьому році в «АВТОДОРЕКСПО» взяли участь 14 компаній з інших країн: Білорусі, Німеччини, Італії, Польщі, Туреччини, Чехії та Сінгапуру. Відвідали виставку 2018 року більше 2300 фахівців з різних регіонів України та закордону, що на 24 % більше, ніж роком раніше.

«Із року в рік ця виставка зростає. Це показує, як розвивається ринок, як розвивається дорожня галузь. Нам потрібні нові компанії на українському ринку, нам потрібна конкуренція, тому що конкуренція означає низькі ціни й кращу якість. І ми намагаємося підтримувати такі ініціативи, як ця виставка», – зазначив керівник Державного агентства автомобільних доріг України Славомір Новак, який за традицією урочисто відкрив Форум.

У списку імен «АВТОДОРЕКСПО 2018» були найбільші виробники і постачальники, такі як: ASTEC, HOFMANN, MARINI MAKINA, MASSENZA INTERNATIONAL, VOLVO, АЛЬЯНС ЕНЕРГО ТРЕЙД, АМАКО УКРАЇНА, АСБУД-УКРАЇНА, АСТРА, БЛАСТРАК УКРАЇНА, ВІРТГЕН УКРАЇНА, ДОРМАШ ГРУП, ЄВРОІЗОЛ ГЕОСИНТЕТИКС, КРЕДМАШ, МАХІНА-ТСТ, ОРІОН, ПРОЛОГ ТД, СТІМ та інші. При цьому більше 20 % експонентів демонстрували тут свої рішення вперше. Це компанії ALMIX ASIA, BELLATOR, E-MAK MAKINE, ROADTEC, SAINT-GOBAIN ADFORS, SIGMA ASPHALT TECHNOLOGY, TRECAN COMBUSTION, VESTEC, ТРІНІТІ-ГРУП, ЮНІВЕРСАЛ СОЛЮШН та інші.

Форум «АВТОДОРЕКСПО» чітко спеціалізований на технології дорожнього будівництва і при цьому охоплює найширший спектр рішень у своєму сегменті. Зокрема, тут демонструвались асфальтобетонні заводи і бітумні установки, машини і матеріали для нанесення дорожньої розмітки, армуючі матеріали й будівельна хімія, дорожні та сигнальні знаки, шумозахисні екрани і бар’єрні огорожі, вимірювальна техніка та мобільні лабораторії. Під дахом павільйону і на майданчику просто неба наживо виставлялась габаритна спецтехніка: екскаватор, ґрунтові та асфальтні катки, асфальтоукладальники і дорожні фрези, регенератори асфальту і заливальники тріщин, снігоприбиральна техніка, бітумні цистерни та багато іншого.

Як місце для спілкування фахівців з усіх регіонів країни «АВТОДОРЕКСПО» є найкращим майданчиком для демонстрації новинок. Серед прем’єр цього року були й унікальні рішення, такі як пересувна лабораторія RMT (ROAD MARKING TESTER) від компанії Ramboll, представлена на виставці наживо. Це єдиний у світі продукт, здатний аналізувати всі параметри дорожньої розмітки за один прохід. RMT проводить вимірювання кожного сантиметра розмітки на швидкості руху автомобіля до 80 км/год. Ця технологія дає змогу отримувати відео, прив’язки до gps координат, збирати дані про повноту нанесення і рівні зношування розмітки, шорсткості та світловідбивання у денний і нічний час або в умовах мокрого асфальту.

Всеукраїнською прем’єрою, показаною на виставці «АВТОДОРЕКСПО», став також гусеничний асфальтоукладальник VOLVO P7820D ABG. Ця машина оснащена електронною системою управління укладанням дорожнього покриття і шумозахищеним робочим місцем. Асфальтоукладальники ABG мають потужний двигун, трансмісію і поліпшену гідравлічну систему Volvo, що забезпечує малу витрату пального, низький рівень викидів і шуму. А встановлені тут системи автоматичного натягу гусеничних стрічок, великий бункер і система Soft Dock забезпечать рівне і гладке дорожнє покриття.

Одразу сім одиниць техніки показала компанія «ВІРТГЕН УКРАЇНА»: перевантажувач і гусеничний асфальтоукладальник VOGELE, холодну фрезу і холодний рециклер / стабілізатор ґрунту WIRTGEN, тандемні катки, катки з двома вібраційними вальцями і пневмоколісний каток HAMM. Абсолютна новинка в цьому переліку – перевантажувач VOGELE MT 3000 Offset, призначений для рівномірної подачі великої кількості матеріалу в процесі укладання асфальту, що забезпечує рівну поверхню дорожнього покриття. Поворотний конвеєр машини дозволяє їй працювати на два асфальтоукладальника одночасно або з ж двома видами сумішей.

Турецька компанія MARINI MAKINA показала на майданчику під відкритим небом автогудронатор власного виробництва під маркою Tekfalt. Він має вбудовану систему нагрівання термальної олії, що гарантує точне, безпечне і легке розпилення бітуму і бітумних емульсій. Завдяки системі підігріву на основі циркуляції олії машина не потребує чищення системи, їй не загрожують засмічення і застигання матеріалів у форсунках, бітумних насосах, клапанах і трубопроводах.

Компанія CONSTRUCTION EQUIPMENT DG презентувала мобільні АБЗ від компанії Parker Plant Limited, яка є найпопулярнішим і найбільш масовим виробником мобільних асфальтобетонних заводів у світі. Монтаж на майданчику замовника і запуск заводу в роботу можна здійснити лише за 2-3 дні.

Компанія «ТРІНІТІ-ГРУП» представила обладнання і спецтехніку для ремонту й будівництва доріг від Roadtec Inc., мобільні газові та дизельні снігоплавильні машини та стаціонарні станції від Trecan Combustion, а також системи покриттів і гідроізоляції від RPM Belgium Vandex Group.

Ще один вид актуального для України обладнання представила компанія «ВАГОВИМІРЮВАЛЬНІ СИСТЕМИ». Із 2006 року вона виробляє широкий спектр обладнання для зважування, а для дорожньої галузі випускає ваги для великовантажного транспорту і спецтехніки, а також проектує автоматизовані системи обліку.

Знайомитися з новітніми рішеннями в проектуванні і будівництві доріг, відвідувачі «АВТОДОРЕКСПО» могли не лише на стендах компаній-учасниць, але й у конференц-залі. Тут проходила традиційна велика науково-практична конференція за участі представників «Укравтодору» та ДерждорНДІ, науковців і практикуючих експертів, інженерів і технологів приватних виробничих підприємств.

Традиційно серед інформаційних партнерів виставки було представлено науково-виробничий журнал «Автошляховик України».

Щорічно форум «АВТОДОРЕКСПО» збирає на своєму майданчику провідних фахівців дорожньої галузі та вважається головною виставковою подією у своєму сегменті. Сюди приїжджають, щоб дізнатися про новітні технології у будівництві доріг, оцінити стан і перспективи ринку, знайти надійних партнерів і постачальників.

За матеріалами www.avtodorexpo.ua